Kuo efektyviau apšiltintas namas, tuo mažiau išlaidų


Rekordiškas sumas sumokėję už šildymą, žmonės ieško būdų, kaip ateityje sumažinti šildymo išlaidas. Energetinių išteklių kainoms įtakos daryti negalime, todėl vienintelis būdas sutaupyti – stengtis kuo ilgiau išsaugoti šilumą namuose. Tai padaryti galima statomą ar atnaujinamą pastatą efektyviai apšiltinus. Apšiltinimo medžiagų pasirinkimas labai svarbus tiek statybos, tiek pastato renovacijos procese. Jeigu būsto apšiltinimui pasirinksite teisingas darbų technologijas, kokybiškas medžiagas ir darbai bus atlikti kokybiškai, laikantis visų namo apšiltinimo taisyklių, šiltu ir tvarkingu būstu didžiuositės 50 ir daugiau metų be jokių papildomų investicijų.

Pakankamo sluoksnio šilumos izoliacija iš polistireninio putplasčio (polistirolo) leis Jums virš 80 % sumažinti išlaidas šildymui lyginant su neapšiltintu ar prastai apšiltintu namu. Tinkamai pritaikius technologijas, polistireninis putplastis (polistirolas) metams bėgant visiškai nekeičia savo struktūros, fizinių ir cheminių savybių, jis nesukris, nesuirs ir išlaikys šilumos ir garso izoliacines savybes. Kilus gaisrui, kai temperatūra pakyla iki 100 °C, polistireninis putplastis (polistirolas)  susitraukia, taip padidindamas šilumos laidumą pastato atitvaruose. Polistireninis putplastis (polistirolas) laikančiosiose konstrukcijose bei atitvaruose nesulaiko kaitros, dėl to gaisro metų jie mažiau pažeidžiami ir greičiau atvėsta.

Kai kalbama apie namo apšiltinimą, paprastai pirmiausia galvojama apie pastato konstrukcijų šiluminę varžą. Varža nesunkiai padidinama didinant šiltinimo medžiagų storį. Taip, konstrukcijų varža labai svarbu, tačiau dar svarbiau tinkamas namo užsandarinimas. Net 80 proc. šilumos nuostolių patiriama per nesandarumus lubose, sienų ir lubų sandūrose, langų rėmuose. Taigi, šiltinimo efektyvumą pirmiausia lemia pastato sandarumas ir tik paskui – atitvarų šiluminė varža. Todėl jei neketinate kelti savo kvalifikacijos apšiltinimo srityje ir apsišiltinti būsto pats ar stebėti kiekvieną darbininko žingsnį – apšiltinimo darbams atlikti rinkitės kokybiškas apšiltinimo medžagas ir itin patyrusius specialistus.